Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
NÁMORNÁ ŠKOLA V BRATISLAVE
eng

O ŠKOLE

NÁMORNÁ ŠKOLA V BRATISLAVE je marketingový názov pre dlhodobý odborný kvalifikačný kurz, organizovaný v súlade s ustanoveniami Zákona č. 435/2000 o námornej plavbe (v zmysle neskorších predpisov) a zároveň v súlade s požiadavkami Medzinárodnej námornej organizácie - IMO, so sídlom v Londýne (konvencia STCW 1995). Organizátorom školenia je Združenie pre námorné vzdelávanie, ktoré je oprávnené na vykonávanie odborných kvalifikačných kurzov pre posádky námorných lodí a má v tejto oblasti dlhoročné skúsenosti.

Námorná škola v Bratislave (ďalej len "škola") je organizovaná ako pomaturitné štúdium, resp. vyššie odborné štúdium. Štúdium trvá 5 semestrov, pričom každý semester trvá 4 mesiace. Po skončení každého semestra venovaného teoretickej výučbe sú semestrálne skúšky. Prvé dva semestre sú venované teoretickej výučbe v škole, ďalšie dva - tretí a štvrtý semester - sú zahrnuté v 12-mesačnej námornej praxi, ktorú študenti absolvujú na námorných lodiach o hrubej priestornosti vyššej než 500 GRT.  Piaty semester je opäť venovaný teoretickej príprave v škole.

Vykonávame výcvik palubných dôstojníkov - navigátorov, ako aj strojných dôstojníkov. Škola je moderne vybavená a sústavne sa dopĺňa jej technické vybavenie.

 


 

webygroup

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár


870372

Úvodná stránka