Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
eng
> NÁMORNÁ ŠKOLA > VYBAVENIE ŠKOLY

VYBAVENIE ŠKOLY

Námorná škola v Bratislave má ambície stať sa veľmi moderným a uznávaným školiacim centrom pre všetky oblasti námornej a riečnej plavby. Preto je kladený veľký dôraz na moderné technické a materiálne vybavenie ako aj na výber lektorov. Škola je v súčasnosti vybavená nasledovne:

1. Učebne:

1.1. Učebňa terrestrickej navigácie a astronavigácie                                                                               1.2. Učebňa technickej navigácie                                                                                                             1.3. PC učebňa, používaná na výučbu viacerých predmetov a na samoštúdium študentov po vyučovaní                                                                                                                                                                      1.4. Triedy vybavené modernou audio-vizuálnou technikou

2. Simulátor ECDIS - Electronic Chart Display and Information System - systém na simuláciu elektronickej mapy a jej praktického využitia - pracoviská pre študentov + lektorské stanovište.

3. Multimediálne výcvikové programy - škola využíva výcvikový software nórskej firmy Seagull AS, ktorá je najznámejším producentom tzv. CBT systémov (Computer Based Training) pre oblasť námornej plavby. Pri výučbe anglického jazyka sa používa výučbový software vydaný Medzinárodnou námornou organizáciou (IMO).

4. Laboratórium stability s funkčným modelom lode v modelovom bazéne, model je vykonaný v presnej mierke podľa skutočnej lode a so stabilitnými vlastnosťami skutočnej lode.

5. Simulátor lodnej strojovne - na praktickú a podrobnú výučbu a praktický výcvik.

Technické vybavenie sa neustále dopĺňa tak, aby škola spĺňala náročné kritériá kladené na námorné výcvikové centrá. Okrem vybavenia, používaného priamo pri výučbe budúcich námorných dôstojníkov disponuje organizátor školenia, spoločnosť Tatra Marine s.r.o., bohatým vybavením na vykonávanie krátkodobých špecializovaných kurzov vykonávaných podľa požiadaviek konvencie STCW 1978/1995 (2010)  (tu)

dnes je: 23.7.2014

meniny má: Oľga